Historia kraśnickich obiektów sportowych sięga roku 1953, kiedy to oddano do użytku salę gimnastyczną wybudowaną dla Zakładowego Domu Kultury. Dwa lata później było już boisko treningowe, a roku następnym (1956) cały stadion uznany za jeden z najładniejszych w województwie. Kiedy w 1957 roku sfinalizowano sprawę ogrodzenia kompleksu obiektów już istniejących, jak również przewidzianych do realizacji w przyszłości – oddano całość pod bezpośredni zarząd RKS “Stal” Kraśnik.

Obiekty sportowe rosły z roku na rok. W 1963 odkryta 50-metrową pływalnię, było już naturalne lodowisko i boczną płytę boiska. Zmodernizowano również boiska do gier małych o łącznej powierzchni 2250 m2. W latach 1966 – 1968 powstały korty tenisowe, a w 1970 ukończono kapitalny remont widowni głównego boiska. Większość prac nie obyła się bez udziału załogi fabryki. Jako ostatni powstał basen kryty, który oddano do użytku w 1980 roku po niecałych pięciu latach budowy.

Na początku lat 90-tych FŁT przekazała miastu wszystkie obiekty sportowe. Początkowo obiekty przyjęły nazwę Miejskich Obiektów Sportowych, później Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W takiej formie funkcjonują do dnia dzisiejszego.