Basen odkryty

Opis:

W roku 1960 rozpoczęto budowę basenu. Warto przypomnieć, że najładniejsza wówczas w regionie pływalnia powstała, przede wszystkim, dzięki zaangażowaniu i ofiarności mieszkańców miasta. Środki na budowę pochodziły m. in. z dobrowolnego opodatkowania się pracowników FŁT, jeszcze wtedy KFWM. Wiele prac wykonali mieszkańcy Kraśnika nieodpłatnie w ramach tzw. czynów społecznych. W roku 1963 basen oddano do użytku. Przez ponad 20 lat Kraśnik cieszył się posiadaniem odkrytej pływalni. W latach 80-tych obiekt przestał funkcjonować.

Dopiero roku 2002 wykonano kompleksową modernizację odkrytej pływalni w wyniku której powstał basen o wymiarach 50 x 21 m, basen rekreacyjny ze zjeżdżalnią wodną oraz trybuny z siedziskami z tworzywa sztucznego. Zmodernizowany obiekt przyciąga w sezonie letnim tłumy kraśniczan, a także ludzi przyjezdnych – na obozy pływackie oraz uczestników zawodów sportowych. Sprzyja temu szczególne położenie obiektu, ponieważ znajduje się on w bezpośrednim sąsiedztwie kompleksów leśnych, co dodaje mu uroku.

Odkryta pływalnia otrzymała w 2004 roku homologację Polskiego Związku Pływackiego, która umożliwi organizację poważniejszych imprez sportowych. W roku 2002 basen odkryty otrzymał prestiżową nagrodę “ZŁOTA KIELNIA” w konkursie na “Budowę Roku” – organizatorem konkursu był Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa Oddział w Lublinie.

Basen odkryty funkcjonuje w sezonie letnim tj. od 01 czerwca do 31 sierpnia w godzinach 10.00 – 18.00.